F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

ABONAMENTY i KARNETY 2016/2017

Abonamenty i karnety to sposób zapewnienia „swojego”, stałego miejsca na filharmonicznej widowni. Co zapewne nie mniej ważne – w abonamentach i karnetach kupujemy taniej. Na ten sezon przygotowaliśmy dla Państwa 2 abonamenty w pakietach miesięcznych, dwumiesięcznych, półrocznych oraz całosezonowym, 1 w pakietach półrocznych i całosezonowym oraz 1 karnet w pakietach półrocznych i sezonowym i 3 karnety całoroczne. Ustalając ich ceny, stosowaliśmy progresywny system zniżek – im abonament obejmuje dłuższy okres, tym jednostkowy bilet staje się tańszy.
Najbogatszy ilościowo oraz z pełnią form i gatunków muzycznych jest abonament Tutti [T]. Symfonia [S] obejmuje koncerty orkiestry symfonicznej, chóru i znakomitych solistów. W abonamencie The Best of [B] zawarliśmy wybrane wydarzenia sezonu. To koncerty o zróżnicowanej estetyce dźwięku, raz w emocjach monumentalne, to znów kameralnie skupione, pełne światła i głębokich cieni, jak w obrazach Rembrandta. W jednych do mistycznych przeżyć dowiedzie głos znakomitych śpiewaków czy chóru, w innych uwiedzie nas muzyczny humor. Radość delektowania się pełnią brzmienia króla instrumentów zapewni karnet Filharmoniczne wieczory organowe [O], a karnet Wielkie dzieła [WD] zapewni jednym poznanie, innym – przypomnienie, a jeszcze innym nowe odczytanie arcydzieł, które silnie i na trwale wpisały się w kanon muzyki klasycznej. Karnet jazzowy [J] to propozycja, która obejmuje nie tylko spotkania klasyki i jazzu zaprogramowane przez Ewę Urygę, bo i kilka innych propozycji znakomitej rozrywki. Filharmonia Konesera zaproponowana przez Adama Wagnera w tym sezonie obok kameralnego muzykowania proponuje muzyczne spotkania z tak interesującymi postaciami, jak kompozytor, wychowanek patrona Filharmoni Śląskiej, prof. Eugeniusz Knapik czy znawca i wspaniały gawędziarz o starym kinie – Stanisław Janicki.
Przekonani jesteśmy, że wśród abonamentowych propozycji, każdy z Szanownych Słuchaczy znajdzie ten najbardziej ciekawy dla siebie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży abonamentów i biletów na koncerty sezonu artystycznego 2016/2017.
Naszych wiernych Abonamentowiczów zapraszamy serdecznie do wymiany abonamentów.

 

Szanowni Melomani!
W trosce o Państwa komfort uprzejmie prosimy o dokonywanie przedłużenia abonamentu, najpóźniej do 20-tego dnia miesiąca, w którym kończy się termin ważności aktualnego abonamentu.
Zastosowanie się do powyższej prośby, pozwoli nam na utrzymanie dla Państwa dotychczasowych miejsc abonamentowych na widowni. 
Zakup abonamentu po podanym terminie może skutkować zmianą lokalizacji miejsca siedzącego w przedłużanym abonamencie, lub niemożliwością jego zakupu, ze względu na udostępnienie miejsca innemu Melomanowi. 
Jednak z uwagi na konieczność zapewnienia sprawnej obsługi sprzedaży biletów przed koncertem przypominamy, że na dwie godziny przed jego rozpoczęciem abonamenty nie będą sprzedawane. W tym czasie prowadzona będzie wyłącznie sprzedaż biletów na dany koncert.
Serdecznie dziękujemy.

Poniżej, znajdziecie Państwo szczegółowe informacje o naszej ofercie.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Bilety, abonamenty i karnety na nowy sezon do nabycia w Kasie biletowej Filharmonii czynnej w poniedziałki i wtorki w godz. 9;30-17:00, środy i czwartki w godz. 10:30 - 18:00 oraz w piątki w godz. 11.00 - 19:00 (przerwa w godz. 13:00 - 13.30). UWAGA!: TYMCZASOWE WEJŚCIE DO KASY OD ULICY OPOLSKIEJ (DO DNIA 19 SIERPNIA B.R.)

 

ABONAMENT TUTTI (T)

Jak wszystkie abonamenty zapewnia stałe miejsca w parterowej części widowni. Obejmuje 53 koncerty: symfoniczne i z towarzyszeniem chóru, chóralne, kameralne, organowe, jazzowe i recitale z szerokim wachlarzem repertuarowym, od muzyki dawnej po współczesną. Posiadacze tego abonamentu spotkają się m.in. z Ivanem Monighettim i Eugenem Indjićem, Vadimem Brodskim i Januszem Olejniczakiem, wielką damą polskiej wokalistyki Ewą Podleś i laureatami tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, z Włodzimierzem Nahornym i Włodkiem Pawlikiem. Adam Makowicz zagra Gershwina a Eugene Tzigane poprowadzi wykonanie I Symfonii Mahlera.

więcej

   

ABONAMENT SYMFONIA (S)

To dla miłośników wielkich form muzycznych 26 koncertów orkiestry symfonicznej i chóru z udziałem wybitnych artystów. W programach wielkie dzieła – II Symfonia Kopernikowska Henryka Mikołaja Góreckiego w koncercie inaugurującym sezon, IX Symfonia Ludwiga van Beethovena we wspólnym filharmoników śląskich i Slovak Sinfonietty koncercie europejskiego projektu ONE® pod batutą Olivera Dohnányi'ego, Stworzenie świata Josepha Haydna, niezwykłe Stabat Mater Karola Szymanowskiego, IV Symfonia Tansman Epizody Henryka Mikołaja Góreckiego w kolejnym – tym razem z filharmonikami z Jeny – koncercie ONE®.

 więcej

   

ABONAMENT THE BEST OF (B)

Pakiet 21 wybranych koncertów-wydarzeń sezonu 2016/2017 to gratka dla miłośników wydarzeń specjalnych! Abonament The Best of gwarantuje zdobycie miejsca na najbardziej rozchwytywane koncerty sezonu. To m.in.: inauguracja 72. sezonu z markowymi śpiewakami Joanną Woś i Mariuszem Godlewskim oraz laureatem pianistycznych konkursów Chopinowskiego w Warszawie (2010) i Czajkowskiego w Moskwie (2015) Lukasem Geniušasem oraz Koncert sylwestrowy, spotkanie z artystami światowego formatu, jak gwiazda nowojorskiej Metropolitan Opera Ewa Podleś czy znakomity pianista Janusz Olejniczak albo jeden z najlepszych pianistów jazzowych Adam Makowicz. The Best od to możliwość artystycznego spotkania z dyrygencką sztuką triumfatora naszego Fitelberga z 2007 roku Eugene'a Tzigane'a i jurora tego konkursu Juozasa Domarkasa czy najlepszym Polakiem i zdobywcą drugiej nagrody tegorocznego XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

więcej

   

KARNET FILHARMONICZNE WIECZORY ORGANOWE (O)
kierownictwo artystyczne cyklu: prof. Władysław Szymański

Filharmoniczne wieczory organowe to cykl comiesięcznych koncertów już po raz trzeci zaprogramowany przez prof. Władysława Szymańskiego, który od nowego roku akademickiego obejmuje funkcję rektora katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Poprzez interesująco zestawione programy objawią piękno naszego 36-głosowego instrumentu zaprojektowanego przez prof. Juliana Gembalskiego a zbudowanego przez renomowaną berlińską firmę Karla Schukego.

 

więcej

   

KARNET WIELKIE DZIEŁA (W)

Obejmuje 8 wybranych koncertów prezentujących wielkie, wybitne utwory, które na trwale wpisały się w kanon muzyki klasycznej. To dzieła najznakomitszych kompozytorów wszech czasów, od Johanna Sebastiana Bacha i Josepha Haydna, przez Ludwiga van Beethovena i Gustava Mahlera po Henryka Mikołaja Góreckiego. Karnet zapewni szansę przyswojenia ostatniego z dzieł patrona Filharmonii Śląskiej – IV Symfonii Tansman Epizody i to jeszcze w „konfrontacji” z muzyką Maxa Regera, którego twórczość prowadzi w prostej linii do nowoczesnej muzyki XX wieku, ale i umożliwi refleksję na geniuszem Henryka Mikołaja Góreckiego, sygnalizowanym już i w jego symfonii drugiej – Kopernikowskiej. Karnet Wielkie dzieła to także gwarancja wysłuchania trzech ostatnich kantat z Oratorium na Boże Narodzenie lipskiego kantora; trzech pierwszych słuchaliśmy w sezonie minionym.

więcej

   

KARNET FILHARMONIA KONESERA (Q)
kierownictwo artystyczne cyklu:  dr Adam Wagner

Wyjątkowe w swym charakterze przedsięwzięcie artystyczne – Filharmonia Konesera nawiązuje do  zasłużonej dla rozwoju sztuk tradycji „salonu artystycznego”. To 5 różnorodnych spotkań z najwybitniejszymi muzykami, którzy zaprezentują swoje mistrzostwo w formacjach kameralnych. Inicjatorem oraz kierownikiem artystycznym cyklu jest dr Adam Wagner, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, wybitny skrzypek i pedagog. Gospodarzem wieczorów jest  natomiast dr Maryla Renat, wyborny znawca tematyki muzycznej, która w przystępny i intrygujący sposób odkrywa tajniki i smaki prezentowanych dzieł.

 

 więcej

   

KARNET JAZZOWY (J)

Obejmuje 8 koncertów. Już we wrześniowym Nahorny Sextet czyli Włodzimierz Nahorny (piano), Dorota Miśkiewicz (vocal), Henryk Gembalski (violin), Wojciech Staroniewicz (tenor & soprano saxophone), Mariusz Bogdanowicz (bass) i Piotr Biskupski (drums) przedstawią jazzowe aranżacje utworów m.in. Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Romana Maciejewskiego. W Międzynarodowym Dniu Muzyki pojawi się znakomity klarnecista Woytek Mrozek z Triem Jazzowym. Potem Beata Przybytek ze Śląską Orkiestrą Kameralną i swoim klawiszowcem, gitarzystą basowym i perkusistą zaśpiewa kompozycje ze swego repertuaru w aranżacji Dariusza Zbocha. W grudniu z Kameralną w cyklu The meeting – classic & jazz wokalista wystąpią Ewa Uryga i Karen Edwards. 

 

 

więcej 

 

  ZESTAWIENIE CEN ABONAMENTÓW I KARNETÓW 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

    NEWSLETTER

    Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
    Zamów newsletter: